2020 Yılında Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

/ 25 Şubat 2020 / / yorumsuz
2020 Yılında Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Bir diğer adı borç aktarımı kredisi olan bu kredi, halk arasında diğer isimlerle de anılmaktadır. Ve bu kredide öncelik, daha evvelce alınmış kredi borçlarının tek çatı altında birleştirilmesidir. İhtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilebilen borç aktarımı, kullanıcının daha eskiden almış bulunduğu bankacılık ürünleri borçlarının ödeyemediği hallerde müracat edilen bir tercihtir. Böylece alan kişilerin ödeyemediği borçlar yapılandırılır ve bu şekilde tahsil edilir.

Yapılandırma işleminde ise yazımızda bahsi geçecek olan borç kapatma kredisi veren 7 banka önerisi ile işinizi halletmek amacıyla yardımcı olacaktır. Borç aktarımında esas, borçların aynı yere toplanıp eşit miktardaki taksitlere bölünerek tüketicinin tek bir yere borçlanarak ödemesidir. Böylece tüketici ödemelerini ve borçlarını daha basit takip etme olanağı bulmaktadır.

Farklı bankalara borçları tespit edilen tüketiciler amacıyla iyi bir seçenek olan kredide, kullanıcı bankaları tek tek dolaşarak ödeme yapma külfetinden kurtarılmış olmaktadır. Bu ödeme kapsamında bankayla birlikte bir ödeme planı çıkartılır ve hal düzene oturtulmuş olur. Genel çerçevede bakıldığında aynı anda tüm bankaların bu krediyi verdiğini söylemek mümkündür. Fakat kendisi amacıyla en avantajlı krediyi seçmek isteyen kullanıcılar, kredilerin özelliklerini iyi bilmek gerekmektedir. Bu amaçla borç kapatma kredisi veren 7 banka önerisi başlığımızı ilgiyle incelemek faydalı olacaktır.

Borç kapatma kredisi veren bankalar sırasıyla aşağıda mevcttur;

  • Halkbank Dost Kredi
  • Denizbank Borç Transfer İhtiyaç Kredisi
  • Akbank Borç Transferi Kredisi
  • Şeker Bank Borç Transfer Kredisi
  • Burgan Bank Borç Kapatma Kredisi
  • Finansbank Borç Transferi Kredisi
  • TEB Yılın Transfer Kredisi