Bankadan Kefilsiz Kredi Çekilebilir Mi?

/ 17 Haziran 2022 / / yorumsuz
Bankadan Kefilsiz Kredi Çekilebilir Mi?

Bankadan Kefilsiz Kredi Çekilebilir Mi?

Bankadan Kefilsiz Kredi Çekilebilir Mi? Kefilsiz krediler, tüketicinin kredi müracaatı yapması ve lüzumlu belgeleri ibraz etmesi hâlinde direkt olarak kullandırılır. Kredi notu yeterli aşamaya ulaşmış olmakta olan tüketicilerden kefil istenmediği gibi evrak da istenmez. Anında kredi ismi verilmekte olan sistem vasıtası ile, banka şubesine bile gerek olmadan kredi alabilmek mümkün. Bu uygulama genel olarak sistem içinde çalışılan bankalar kısmından, uzun süredir müşterisi olmakta olan tüketicilere takdim edilir.

Müşterisi olunmayan bir bankadan kefilsiz kredi çekileceğinde kimi belgelerin ibrazı mecburidir. Bununla beraber uzun bir maddi geçmişi bulunmayan tüketicilere verilmekte olan kefilsiz kredilerde limitin düşük ve faizin yüksek olma olasılığı da vardır. Kefil genel olarak çok yüksek tutarlı kredilerde istenir. Ama taşıt ve ev kredilerinde tutar yüksek olsa da kefil yerine ipotek tekniği kullanılmaktadır.

Kefilsiz Kredi Alırken Hangi Durumlarda Dikkatli Olunmalıdır 

Bankaların kefil talebinde bulunmadığı kredi birini çekerken kimi ayrıntılara kesinlikle dikkat etmek gerekir. En mühim ayrıntılardan biri faiz oranlarıdır. Çünkü faiz oranları sabit değildir ve her bankada değişiktir. Dolayısıyla bankaların faiz oranlarını kıyaslamak son derece mühimdir. Ayrıyeten taksit rakamı da faiz oranını etkiler. Bu sebeple aylık olarak ödenebilecek, mümkün olmakta olan en yüksek miktarı seçmeye ve kredi taksitlerini aşağıda tutmaya da dikkat etmek gerekir.

Çekilecek olmakta olan kredinin miktarına karar veriyor iken de dikkatli olunmalıdır. Kredi imkânı yakalamışken büyük miktarda kredi çekme düşüncesi her vakit yararlı değildir. Çünkü gereksinimden fazla kredi çekildiğinde elde etkili bir biçimde kullanılamayan bir para kalır ve bu paraya da faiz ödenmektedir. Bununla beraber borcun miktarı da yükselir. Borç da en mühim ayrıntılardan biri olmakta olup her taksit süresinde ödenmelidir. 1 günlük gecikmeye dahi gecikme faizi işlendiği için süresinde ödememek tehlikelidir.

Bankadan Kefilsiz Kredi Çekilebilir Mi?

Kefil olup olmaması fark etmeksizin her kredinin belli olan koşulları vardır. Kredi çekme koşulları kredi çeşidine göre değişebildiği gibi bankadan bankaya da değişiklik göstermektedir. Mevzu bahis kefilsiz kredi olduğunda, bankalar biraz daha katı koşullar sunabilir. Özellikle belgelerin kusursuz olması ve kredi notunun yeterliliğine dikkat edilir.

Kefilsiz kredi müracaatı için en mühim ölçüt kredi notudur. Çünkü kredi notu, tüketicinin tehlike halini göstermektedir. Puanı yüksek olmakta olan tüketicilere güvenen bankalar, kefil talep etmeden kredi kullandırır. Bankalar, kredi notu yüksek olmakta olan insanların geçmişteki borçlarını derli toplu bir biçimde ödediğini bilir ve gelecekte de bu performansı görebileceği için kefil talebinde bulunmadan kredi verir. Bankadan kefilsiz kredi çekilebilir mi? Sorusu için kefil,tüketici için kredi notuna göre değişiklik gösterir.

Hangi Kredi Çeşitleri Kefilsiz Çekilebilir 

Kefil talep edilmeden kullandırılan kredi türleri, her bankaya göre farklılık gösterebilmektedir. Buna karşın yaygın olmakta olan bazı kredilerde kefil talep edilmez veya kefil yerine diğer teknikler seçilir. Örnek olarak kefilsiz gereksinim kredisi vermekte olan bankaların rakamı epey fazladır. Çoğu vakit kefil istenmeyen kredi türlerinden kimileri ihtiyaca göre sıralanmaktadır. Bu kredilerdeki kefil talep hali hem bankanın hem de tüketicinin haline göre değişiklik göstermektedir. Sorusunun detaylı açıklaması için bankadan bilgi alınabili