Bankalar Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

/ 3 Aralık 2021 / / yorumsuz
Bankalar Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

Bankalar Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

Bankalar Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu? SGK, BAĞKUR, Emekli Sandığı ve malulen emekli olan vatandaşların merak ettiği konuların başında  sorusu geliyor. Bankalar emekli vatandaşlara uygun şartlarda kredi imkânı sunuyor. Bankaların sunduğu şartları yerine getiren emekli vatandaşlar uygun faiz oranlarıyla kredi kullanabiliyor.

Günümüz şartlarında emekli vatandaşlara faizsiz kredi veren banka bulunmuyor. Emekli vatandaşlar aylık ödemesi maaşının yüzde 70’ini geçmemek kaydı ile kredi başvurusunda bulunabiliyor. Kredi kullanmak isteyen emekli vatandaşlara bankalar, özel faiz avantajı ile bazı ihtiyaçlarını karşılamak üzere kredi kullanım imkânı sunuyor.

Emekli Vatandaşlarda Kredi Kullanım Şartları 

Emekli vatandaşlardan, bankalar tarafından kullandırılan kredilerde bazı şartların yerine getirilmesi isteniyor. Bu şartlardan en önemlisi çekilen kredinin aylık ödemesi maaş tutarının yüzde 70 oranını geçmemelidir. Farklı bir koşul ise kredi kullanacak olan emekli kişinin farklı bankalara kredi borcunun olmamasıdır. Bir farklı şart ise emekli vatandaşın 75 yaşının üzerinde olmamasıdır.

"<yoastmark

Bankalar kara listede yer alan emekli kişilere kredi kullanım imkânı sunmuyor. sorusu son dönemde bir hayli gündeme gelsede, bankalar faizsiz olarak kredi imkanı sunmuyor. Bankalar istediği şartları yerine getirme koşulu ile  emekli vatandaşlara kredi imkânı sunar. Emekli vatandaşların aldığı emekli maaş oranına göre değişen tutarlarda kredi imkânı sunan bankalar, kredi kullanım şartlarını yerine getiren kişilere düşük faiz oranlarında kredi imkânı sunuyor.

Bankalar Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu? Emekli Vatandaşlara Verilen Kredi Tutarı 

Kredi kullandıran bankalar, kullanılan kredi tutarını emekli kişinin maaş oranına bağlı kalarak hesaplar. Yüksek tutarda emekli maaşı alan kişiler yüksek tutarda krediye başvurabilir. Ancak her durumda kullanılan kredinin aylık ödemesi emekli maaşının yüzde 70 oranını geçmemelidir.  konusunu merak eden emekliler emekli maaşı aldığı bankalardan detaylı bilgiye ulaşabilir.

Bankalar sunduğu şartları karşılayan emekli kişilere düşük faiz avantajı ile kredi imkanı sunabilir. Özellikle maaş alınan banka şubesi üzerinden yapılan başvurularda düşük faiz oranlarından yararlanılabilir. Emekli vatandaşlara düşük faiz imkânı ile kredi kullandıran birçok özel ve kamu bankası bulunmaktadır.