Bankalarda altın hesabı nedir? Nasıl açılır?

/ 14 Mart 2020 / / yorumsuz
Bankalarda altın hesabı nedir? Nasıl açılır?

Altın hesabı daha çok yatırımcı iş adamları veya firmaların ilgili alanları içerisinde yer almaktadır. Altın hesabını artık günümüzde ev hanımları çalışan bayanlarımız da sıklıkla araştırarak evde durmasının saçma olduğu kanaatine varıp altın hesabı açarak altınlarını bu çeyrek, bilezik, kolye, yüzük gibi ziynet eşyalarını altın hesabı açarak değerlendirme yoluna gitmişlerdir.

Altın hesabı açmak ne kadar karlı ya da mantıklı derseniz öncelik olarak şunu söyleyebilirim ki altınlarınız evde durup yıpranacağını kaybolacağını bir de üstüne korku endişe duyacaksınız acaba altınlarımı hırsız alır mı düşüncesinden kurtulmuş hem de kar elde etmiş olacaksınız. Altın hesabı açarak hem kafanız rahat edecek hem de cebiniz dolmuş olacak.

Altın hesabınızı takip etmek istiyorsanız bunu bankaya kadar giderek sıra beklemenize hiç gerek yok internet bankacılığından altınlarınızın değerlerine alım satım işlemleri yapabilirsiniz. Bu uygulama zamanınızdan tasarruf etmiş olur hem de kendiniz detaylı bir şekilde altınlarınızın durumunu kontrol etme şansınız olmuş olur.

Altın hesabınızı 7 gün 24 saat boyunca kolaylıkla istediğiniz internet uygulamasından ulaşabileceğiniz vadeli altın hesabınızın incelemesini yaparken faiz oranlarına aylık yıllık ne kadar size kazancı oluyor hepsine bakabilirsiniz. Buradaki önemli nokta altın hesabınızdan altın satarken çok maddi olarak sıkışmamış iseniz bankaların mesai saatleri dışında altın satmamanızı öneririm çünkü bankalar bu konu da bir şey yapamıyorlar mesai saatleri dışında satılan altınlar ciddi farklar ödeniyor.

Altın hesabının avantajları olduğu gibi dezavantajları da elbet de ki var örneğin altınlarınızı bankaya götürürken her türlü önlemi alarak gitmeniz gerekiyor çalınmaya karşı.

İki tür altın hesabı açma şansınız vardır bunlardan biri direk olarak altınlarınızın yatırıldığı hesap ikincisi ise birikim hesabı bur da ise kazanç sağlıyorsunuz.