Eft ne anlama geliyor? Eft işlemleri nasıl iptal edilir?

/ 8 Mart 2020 / / yorumsuz
Eft ne anlama geliyor? Eft işlemleri nasıl iptal edilir?

EFT hayatımızda para transferleri yönünden en büyük destekçimiz. Farklı bankalara para transferi yolu ile EFT işlemlerimizi yapmış oluruz. EFT yapmak için zamanını saatlerini bilerek para transferlerinizi yapmanız gerekmektedir. EFT işlemlerinin daha çok tercih edilmesinin sebeplerinden biri de istenilen bankaların iş günleri ve saatlerince para transferinin yapılması havale işlemlerin de ise 2 tercih sebebi oluyor genellikle havale de sadece kendi bankasına gönderim sağlandığı için sık kullanımlar arasında olmuyor bu yüzden vatandaşlarımız EFT işlemlerinde daha sık kullanım sağlanıyor.

EFT işlemlerinde yapılan EFT iptali nasıl yapılır onu değerlendirelim. EFT işlemlerinizi internet uygulamaların dan mobil uygulamalardan rahatlıkla yapabilme kolaylığı sunuyor, buradaki önemli nokta EFT yapacağınız bankaya zamanlama ve saat olarak iyi ayarlamanız gerekiyor.

Örneğin: EFT yapacak vatandaşlar bankanın EFT saatlerini zamanlama konusunda ayarlama yapmalısınız şayet EFT yapacağınız para transferlerinde gönderim hemen sağlanmamış onaylanmamış ise ödeme talimatınız bu durumda internet bankacılığından EFT iptal işlemini gerçekleştirerek EFT para transferini iptal edebilirsiniz, fakat onaylanmış olan EFT işleminiz için hiçbir şey yapılmamaktadır lakin onaylanmamış EFT işleminiz için onaylanmadığı için işlem iptali yapmanız mümkün.

Vatandaşların en büyük hataya düştüğü EFT yanlış gönderimlerinde belirli ücret kesintisi hizmet bedeli yansıtılmaktadır. EFT işlemleriniz için tüm bankaların ZİRAAT, TEB bankalarının uygulamasını kullanarak telefondan ve internet bankacılığından hızlıca kolaylıkla yapabilirsiniz bu sayede zamandan kazanabilirsiniz.

Sadece bankaların 09:00 başlayıp 17:30 kadar yapılması gerekmektedir. Bankalarının iş günleri içerisinde ve saatlerinde EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hafta sonları cumartesi Pazar günleri tatil olan bankalar dan ve resmi tatillerde EFT işlemi gerçekleştiremessiniz.