Girişimcilerin Karşılaştığı Sorunlar Ve Çözümleri Nelerdir?

/ 21 Mart 2020 / / yorumsuz
Girişimcilerin Karşılaştığı Sorunlar Ve Çözümleri Nelerdir?

Girişimcilerin en çok karşılaştığı olaylardan biri olan planlama yönetimi. İş kuracak olan kişilerin iyi plan yaparak nakit akışınızı yönlendirmeniz gerekiyor. Nakit akışınızı iyileştirmek için önden peşinat verebilirsiniz. İş alımları yaparken genelde uzun soluklu çalışma arkadaşları alınmak isteniyor. Çözüm olarak da kişiye verilecek olan ilanlar verilerek istenilen personel alımları olabilir. Zaman olarak iyi şekilde zamanlama yapılması gerekiyor. İş girişimlerinizde aceleci davranmak yerine zamanlamayı tam oturmanız gerekiyor.

Pazarınızı iyi seçin internet ortamında veya çevrenizde olan rekabet ortamında yaratacak işler seçmelisiniz. Pazarlama stratejisi uygulayarak girişimcilerin karşılaştığı pazarlamaya ait yeni fikirler ortaya atmak. Gerekli olan sermayeniz yok ise klasik yöntemlere başvurmak en iyisi olacaktır. Şunu demek istiyoruz çevrenizden aile dostlarınızdan oda olmadı bankadan kredi çekme yoluna gidebilirsiniz.  İstediğiniz maddiyatı sağlamış olacaksınız. Kısıtlı bütçeniz varsa önceliğiniz daha çok hangi sektörde başarılı olacağınızı saptamanız olmalıdır. Bu sayede risk oranını aza indirmiş olacaksınız.

Şirketiniz ve küçük ofisiniz büyümeye doğru gidiyor iş hacmini üzerinizden ne kadar çok atarsanız sizin işinize olan verimliliğiniz o kadar artacaktır. Bunun için yeni alacağınız personeller ile iş yükünüzü hafifletmiş olacaksınız. Alacağınız personel kapsamlı biri olmalı ki işinizdeki iş hacmini yükünü üzerinizden almalı. Kendinizden şüphe duymamalısınız. Cesaretinizi kıracak bir durum ile karşı karşıya kaldığınız da kendinize olan güveninizi yitirmemelisiniz. Bunun aksine daha çok feyz alarak hırslanmalı ve daha çok mücadele etmelisiniz. Ancak bu şekilde büyüme yoluna varabilirsiniz. Girişimcilerin yaptığı en büyük hatalardan biri de bilgi eksikliği ortaya çıkıyor. Bunun çözüm yolu olarak bilgili ve en az 5-10 yıllık işletme sahibi olmasına dikkat edin. Akıl akıldan üstündür sözünü hatırlatmak isterim.