Hangi bankalar Kadın Girişimcilere Kredi Verir Ve Şartları

/ 23 Mart 2020 / / yorumsuz
Hangi bankalar Kadın Girişimcilere Kredi Verir Ve Şartları

Kadın girişimlerine destek sağlayan kamu ve özel bankalar özel kredi seçenekleri ile kadınlarımızın yeni iş kurmalarına olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda sektörlerin canlandırılması ilerlemesinde de büyük finansman desteği sağlanmış oluyor. Bankalar özel ve kamu bankaları bunun için bazı şartlar sunmaktadır.

Kadın girişimcilerin sektörlere girebilmek için bankalara yapacakları başvurularda belli başlı şartlar aranmaktadır. Şartlara uygunluk testinden geçen kadın girişimcilerimiz sektöre ilk adımlarını atmak için maddi olarak finansman sağlayacak olan bankalara giderek başvuru yapmaları gerekiyor. KOSGEB üzerinden de desteklenen kadın girişimci sayısını arttırmakta oldukça başarılı olunmaktadır. Hemen hemen yer yerde karşımıza çıkabilen kadın girişimci vatandaşlarımızı görmekteyiz.  Kadın girişimci sayılarının artması demek Ülkenin canlanması ekonomi yönünden oldukça etkiliyor. Peki kadın girişimcilerimiz bankalara nasıl ve hangi şartlarda başvuru yapabilirler bunların cevaplarına değinelim.

  • İŞ KURACAK OLAN KADIN GİRŞİMCİ İŞ PLANI HAZIRLAMASI GEREKİYOR
  • KOSGEB’İN DESTEKLEDİĞİ SEKTÖRLER SEÇİLMELİ
  • KOSGEB’İN VERDİĞİ SERTİFİKAYA SAHİP OLMAK
  • KADIN GİRİŞİMCİSİNİN 18 YAŞINI TAMAMLAMIŞ OLMASI
  • DEVLETE KARŞI HERHAN GİBİ BİR SUÇ İŞLEMEMİŞ OLMASI
  • OKUMA VE YAZMAYI BİLMESİ

Kredi çekecek olan kadın girişimcilerinin yukarda madde halinde belirtilen şartlara uyulması halinde kredi kullanma hakkına sahipler. Kadın girişimcilerimiz hangi bankalardan kredi kullanabilirler bunlara göz atalım: kamu banklarından ve güçlü banklara arasında yer alan ZİRAAT BANKASI kredi kullanım masraflarına %50 oranla indirim sağlamaktadır. 60 ay vade seçeneği ile kredi kolay ödeme imkanı sunmaktadır. Yıllık kart tahsisi almayarak destek vermekte ve iş yeri sigortası gibi hizmetler vermekteler. TEB BANKASI, İŞ BANKALARI, VAKIF BANK, HALK BANK gibi bankalardan KOSGEB in de destek sağladığı imkanlardan yararlanabilirsiniz.