Kira Kredisi Nedir Ve Hangi Bankalardan Çekilir?

/ 23 Mart 2020 / / yorumsuz
Kira Kredisi Nedir Ve Hangi Bankalardan Çekilir?

Günümüzde talep doğrultusunda yavaş yavaş artmaya başlayan kira kredisi ev sahipleri ve kiracılar arasında oluşabilecek olan husumeti de önlemiş oluyor. Aynı zamanda ev sahiplerinin kiramı öderler mi para mı geri alabilir miyim? Gibi endişelerden de kurtulmuş oluyorlar. Başta ABD olmak üzere tüm ülkelerde hızlıca yayılmaya başlayan kira kredisi ev sahibi ve kiracılara büyük avantajlar sağlamaktadır.

Kira kredisinin avantajları arasında ev sahipleri ve kiracıların anlaşmaları doğrultusunda anlaşarak bu krediyi çekebilirler. Kiracı bankaya tüm evraklarını tamamladıktan sonra ev sahibi ile anlaştıkları kira bedelini %15 gibi indirim ile artırılmaktadır. Ev sahiplerinin kira sözleşmesinde olan evini kiralayan ailelere veya şahıslara karşı kazalar, sakatlanmalar veya ölüm gibi durumlardan kaynaklanan problemlerde ev sahibi kirasını banka tarafından kira sözleşmesi devam ettiği sürece almaktadır. Bu şekilde ev sahipleri mağdur duruma düşmemiş olacaklar. Çekilen krediler sigorta kapsamında olduğundan dolayı ev sahibi de kiracı olan kişiler veya aileler mağdur durumda kalmamış olacaklardır.

Kira kredisinden tüm vatandaşlarımız yararlanabilir. Bankanızı ziyaret ederek gereken şartlar evraklar nelerdir öğrenebilirsiniz. ABD başta olmak üzere kira kredisi veren banklarımız da mevcut. Bunları sıralayacak olursak TÜRK EKOMOMİ BANKASI (TEB) katılım bankların dan biri olan ALBARAKA BANKASI, TÜRKİYE FİNANS BANKASI, VAKIF BANKASI gibi bankalardan kira kredisi finansmanından yararlanabilirsiniz. Saydığımız bu bankların kendilerine göre vade seçenekleri ile zenginleştirilmiş olması kira kredisi çekecek olan vatandaşlarımıza büyük finansman desteği sunmaktadır. Avantaj olarak baktığınız zaman ev sahibi ve kiracı aileler ya da kişiler sadece banka ile iletişim sağladıkları için aralarındaki gerginlik önlemi alınmış oluyor. Ev sahipleri kira kredi ile yıllık olarak bankadan kiralarını alarak banka ile iletişim halinde olmuş oluyorlar.