Kredi Kartı Kırılırsa Ne Olur?

/ 8 Mayıs 2022 / / yorumsuz
Kredi Kartı Kırılırsa Ne Olur?

Kredi Kartı Kırılırsa Ne Olur?

Kredi Kartı Kırılırsa Ne Olur? Sahip olmuş olduğunuz kartın kırılmasından hemen ardından kesinlikle şubeye bildirmelisiniz.  Sorusu için maddeler halinde ne yapmanız icap ettiği ise şu şekilde açıklanabilir:

  • Şubelere yeni kart müracaatı gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı hizmeti aldığınız bankanın herhangi bir şubesine giderek durumu anlatabilir ve yenisini isteyebilirsiniz.
  • Müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz: Kredi kartı konusu ile ilgili hizmet aldığınız bankanın şubesine giderek veya müşteri hizmetlerini arayarak “kartım kırıldı” biçiminde konuşmanız yeterlidir. Bu ifadeleriniz daha sonrasında sizlere bir takım güvenlik suali sorulacak ve müracaatınız alınacaktır. Kartın sizin olduğu onayladıktan daha sonra lüzumlu işlemler başlatılacaktır.
  • Kredi kartınızın kırılması bir güvenlik sıkıntısı değildir yalnızca kartın fiziksel olarak kullanımını engeller. Kartınız kırılsa dahi gene Web üstünden alışveriş yapmanız mümkündür. Bununla birlikte kartınız kırıldı diye onu her kişinin gelip geçtiği bir yerde bırakmak veya çöpe atmak, kart bilgilerinizin çalınmasına ve bakiyenizin kullanılmasına yol açabilir.

Kredi Kartı Kırılırsa Ne Olur? Kartı Ne Şekilde Yenilenir

Kredi kartları, kırılabilir, kaybolabilir veya Finansekibi süreleri bitebilir. Bilindiği gibi her kredi kartının veya banka kartının belirli bir kullanım süresi bulunmaktadır. Bu süre dolunca kartın yenilenmesi icap eder. Kredi kartı yenileme süresinde banka sizlere yeni kartınızı açıkladığınız adrese gönderecektir. Kredi kartı kırılırsa ne olur? Sorusu için kırılma ve kayıp gibi hallerde de bankayı aramalı veya şubeye giderek konu ile ilgili yardım istemelisiniz. Kartın sizin olduğu onaylandıktan sonra kredi kartı yenileme işlemleri de başlatılacaktır.

Kredi Kartı Güncelleme Fiyatları 

Kredi kartı kayıp hallerinde yenilemelerde ücret istenip istenmediği merak mevzusudur. Banka hangi hallerde kayıp kredi kartı yenileme ücreti alır? Sorusuna cevap olarak aşağıdaki şu hallerde tüketiciden kart ücreti alınır:

  • Kartın çalınması ya da kaybolması
  • Eskimiş olan kartların güncellenmesi

Yani kısaca kullanıcı hatası içeren durumlarda kart yenileme ücreti ödenmektedir. Peki bu ücretler ne kadar? Sorusuna gelince kart yenileme ücreti bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Sorusunun en net ve kısa cevabı yenilenir olmaktadır.

Güncellenen Kart Ne Vakit Gelir 

Yenilenen kredi kartı genelde bankadan bankaya farklılık gösteren bir süreçte müşteriye teslim edilmektedir. Müracaat yapılan tarihten itibaren 15 gün içinde yeni kart hazırlanarak alıcının adresine gönderilir. Bununla birlikte banka şubesinden teslim almak da mümkündür. Bu  iş de genelde 7 ile 10 iş gününü bulmakta olan bir işlem olmaktadır.

Genel anlamda  sorusunun cevapları bu şekilde verilmektedir. Bu durum genel anlamda birçok kullanıcı ve müşterinin kafasını kurcalamakta olan soruların başında gelmektedir. Bu durumlarda genel olarak yapılması gereken ana işlem kartı yenilemek için banka şubelerine veya müşteri hizmetlerine başvurmak olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra banka bu hizmeti otomatik olarak takibini sağlamakta ve gerçekleştirmektedir.