Kredi kartları hakkında bilinmeyen bilgiler

/ 9 Mart 2020 / / yorumsuz
Kredi kartları hakkında bilinmeyen bilgiler

Kredi kartlarının yanlış kullanımlardan dolayı avantaj yerine dezavantaj sağlaması elbet deki bizim elimizde olan durumlardır. Kredi kartını sınırsızca harcamak düşüncesini ne zaman kafamızdan atarsak işte o zaman bilinçli birer birey olmuş oluruz. Kredi kartlarını düzgün ve düzenli kullanırsak ödemelerde de gecikme olmaması halinde avantaj sağlar.

Hatta bankanız sizin bilinçli müşteri olarak bilir ve ihtiyacınız olan finansmanı istediğiniz zaman destek sağlar.

Kredi kartları hakkınızda bilmeniz gereken konulardan biri olan ödemeler kredi kartlarınızdaki yapılan harcamalar sonucu kullanılan ücreti tamamen değil de asgarisini yatırmanız bile kredi notunuzu yükseltecektir bankalar bu durumdan hoşnut kalacaktı. İmkanınız varsa kredi kartlarınızın tüm borcunu kapatmanız halinde akdi faiz işlenmeyecektir.

Kredi kartlarının ödeme gününü internet bankacılığından veya bankanızdan müşteri hizmetlerini de arayarak hesap kesim tarihini değiştirebilirsiniz bunu maaş tarihinize yakın seçerseniz size ödemede büyük kolaylık sağlamış olur böylelikle ödeme konusunda zorlanmamış olursunuz. Kredi kartınızın borcunu ödemediniz hapse girme ihtimaliniz düşük olsa da bazı kanunlar var ki mesela 90 gün geçti siz hale kredi kartınızın borcunu ödemediniz hakkınızda yasal takip başlar ve mal beyanında ve mal beyanında bulunmamanız durumunda hapse girersiniz bu konuda dikkatli olmalısınız.

Kredi kartınızın çok borcu var işin içinden çıkılmaz bir hal aldı bu durumu bankanızla görüşerek kredi kartınızın toplam borcunu taksitlendirebilirsiniz, bu şekilde yapıldığında yani borcunuzu yapılandırdığınız için kredi notunuz da düşmemiş zarar görmemiş olur.