Kripto Madenciliğinde Risk Faktörleri Nelerdir? 

/ 30 Temmuz 2022 / / yorumsuz
Kripto Madenciliğinde Risk Faktörleri Nelerdir? 

Kripto Madenciliğinde Risk Faktörleri Nelerdir? 

Kripto Madenciliğinde Risk Faktörleri Nelerdir? Tanınmış Bitcoin analisti PlanB, Bitcoin için önemli bir risk oluşturabilecek 6 faktörü sıraladı. PlanB, Twitter hesabında 20.000’den fazla ilgi gören ve puantajlama alan bir anket başlattı. “Bitcoin için en büyük riskler nelerdir?” soruyu yanıtladı. Kripto para yatırımına dair meraklı olanlar, Bitcoin için en büyük riskin hükümet yasakları olacağına karar verdiler.

konusunda 168.000’den fazla takipçisi olan PlanB, Twitter kullanıcılarına “Bitcoin için en büyük riskler nelerdir?” diye sordu. Ankete yaklaşık 22 bin kişi gibi bir katılımcı iştirak etti. PlanB tarafından yapılan seçimlerde Bitcoin için en büyük altı risk şu şekilde belirlendi: Yasaklar / Devlet Düzenlemeleri Kuantum Bilgisayarları Türevler / Vadeli İşlemler Yazılım Hataları / Saldırı Saldırısı Merkezi Madencilik (Çin) Çatallar / Yeni ve Daha İyi BitcoinPlanB, soruşturmanın sonuçlarını bugün tweet atarak ve yorumlarını bildirerek duyurdu.

En Zor Kripto Madenciliği İşlemleri

Kripto meraklılarına ve Bitcoin savunucularına göre BTC için en zor Kripto madenciliğinde risk faktörleri nelerdir? İnsanlar bir hükümet yasağını en riskli olarak görüyor PlanB’ninBitcoin anketine katılan 22.000’den fazla Twitter kullanıcısının çoğu, herhangi bir hükümet yasağını veya düzenlemesini BTC için oranıyla en büyük risk olarak görüyor. ve madencilik BTC’si çeşitli yasaklara veya düzenlemelere tabi tutulmuştur. Buna ek olarak, Rusya ve Güney Kore gibi birçok ülke, Bitcoin’den elde edilen gelir üzerindeki vergileri ayarlamak için adımları hızlandırıyor. İkincisi, oranı olan kuantum bilgisayar katsayısıdır. Kuantum hesaplama; 1 veya 0’ı temsil eden klasik bilgisayar kodlamasının aksine, bu, kuantum bilgisayarların süperpozisyon yoluyla kübit kullanan normal bilgisayarlardan çok daha hızlı hesaplamalar yapmasına izin veren bir alandır.

Kripto Madenciliğinde Risk Faktörleri Nelerdir?

Bitcoin madenciliğinde bu tür bilgisayarları kullanma fikri o kadar popüler hale geldi ki kuantum hesaplama, BTC topluluğu tarafından risk faktörleri arasında ikinci sırada yer alıyor. Çinli Madenciler Bitcoin Madenciliğini Merkezileştirme Korkusu Ankete göre, Bitcoin meraklılarının en riskli bulduğu üçüncü faktör madencilik operasyonlarının merkezileştirilmesi Çinli Madencilerin Bitcoinleri. Kripto Madenciliğinde Risk Faktörleri açısından PlanB’nin sonuçları açıkladığı tweet’e göre, merkezi madencilik faktörünün hızına göre oy aldı. Çinli madencilerin dünyadaki toplam madencilik operasyonlarında yaklaşık temsil ettiği biliniyor.

Merkezi Madencilik Riskleri

Merkezi madencilik riskini, %50 oranında yazılım  hataları ve hack saldırıları takip ediyor.konusunda son sırada %7 ile Bitcoin vadeli işlemleri ve %5 ile volatilite var. Bugün sonuçları açıklayan bir tweet’tePlanB, BTC çatallarının artık korkutucu olmadığını ve Bitcoin vadeli işlemlerinin gelecekte manipülatif olarak görülmediğini görmenin güzel olduğunu ekledi. Diğere borsalara nazaran blockchain borsaları spekülasyona açık sistemlerdir, madencilikte de platformların sürdürülebilinirliği konusu ön planda güvenli olmalıdır. Birçok yatırım ve finans şirketi bu alanda yer alırken kullanıcıların sermayesinin döndürülmesinde platformların siber riskler ve kurulum olarak güvenliği dikkat edilmesi gereken faktörlerdir.