Mastercard mı Visa card Arasındaki Farklar Nelerdir?

/ 5 Mart 2020 / / yorumsuz
Mastercard mı Visa card Arasındaki Farklar Nelerdir?

Mastercard ve Visa kartlarının ikisi de kabul gören kartlardır ve rekabet halindedirler kullanım sayılarına göre, aynı vakitte üstünlük olarak iki kart da birbirinden güzel süprizlerle dolu. Hem Mastercard hem de visa iki kuruluş da birbirinden değişik sektörlere hitap etmekte Örnek verecek olursak Visa’nın vatandaşlara tanıttığı hala geçerli olan bir alış veriş sitelerinde alış veriş harcama tutarına yönelik indirim kampanyası yapılmaktadır, Aynı şekilde MasterCard’ın da ulaşım sektörüne ait firmalara yaptığı hala bugünümüzde de geçerli olan kampanyası bulunuyor.

Mastercard ve visa kartları bu kampanyalarını bankalardan serbest olarak yapıyor olmalarıdır. Yani, kartların yaptığı kampanyalar yurttaşların kartlarını aldıkları bankayla değil, alakalı ödeme planı ile ve kuruluşu doğrultusundan yapılmakta.

Visa,kartının bir üst kuruluşu olan Visa Platinum adı altında olan bu kartın ürünüyle seyahat teklifleri, en güzel restoranlarda ücret olarak indirimler gibi özel hizmetler yapılırken; MasterCard da Platinum MasterCard ürünleriyle concierge sürprizleri ve seyahatlerin de özel hizmetler vermekte.

Kısacası Mastercard ve visa iki büyük kart kuruluşları arasında yer almakta aynı vakitte yaptığı kampanyaları banka ile alakalı hal söz hususu değildir tamamiyle kart kuruluşlarının talebi üstüne oluşturulan kampanyalardır.

Seçim hakkı elbet deki kullananlara bağlı kampanyaları da göz önüne getirerek iki kart arasında seçim gerçekleştirmek bireylerin hangi kart sizler üstünlük sağlıyorsa ona yönelmek en güzel seçim olacaktır.