Sanal kart nedir? Sanal kredi kartı ne işe yarar?

/ 16 Mart 2020 / / yorumsuz
Sanal kart nedir? Sanal kredi kartı ne işe yarar?

Sanal kredi kartı diğer ana kartlar gibi değil aynı işlevi görüyor fakat faklı olarak işlevlere sahipler. Adından anlaşılacağı üzere sanal kartlar internet alışverişlerinde kullanılabilen kartlar içerinde yer alır. Ana kartlarda olduğu gibi sanal kartlarda da taksit imkanları sunulmaktadır yani internet alışverişlerinizde yaptığınız harcamalarda kaç taksit yapılmak isteniyorsa taksit seçeneği ile seçebilirsiniz. Aynı zaman da diğer kredi kartlarından ayıran özelliği sanal kartınıza siz para yükleyebiliyorsunuz ne kadar yükleme yapmak istiyorsanız, sizin bütçenize göre ayarlayabileceğiniz sanal kartların limitini kendiniz seçebiliyorsunuz.

Sanal kredi kartlarını telefon bankacılığı ve internet bankacılığı tarafından başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığın da sıfır limitli olarak sanal kart gönderimi oluyor daha sonra siz kullandıkça harcamalarınıza göre kendiniz limitinizi yükseltebilirsiniz. İnternet ortamında yaptığınız harcamalarda güvenilir bir alışveriş sitesi değil ise az miktar ödediğiniz sanal kartınız ile güvende olmuş olacaksınız. Alışveriş yaptınız mağazalardan birinde sanal kart sadece internet ortamında kullanabilirsiniz somut bir araç olmadığından dolayı sadece internet ortamında kullanılır.

Sanal kartınızın limiti ne kadar yüksek olursa olsun yine de kullanılamaz. Sanal kart şuan da çok bilinmedik bir kart olduğundan dolayı avantajları çok bilinmiyor şuan. Sanal kredi kartınıza yıllık olarak masraf yansımayacak yıllık ücret gibi bir derdiniz olmayacak aynı zamanda özel avantajlarda sağlayan sanla kart müşterine özel sürpriz hazırlanmıştır. Kullanım olarak da rahat olan sanla kart kullanıcıları oldukça rahat ve memnun olduklarını dile getiriyorlar. Yapılan harcamalardan kazanılan bonus ve puan olarak da avantaj sağlayan bir karttır.