Seslendirme Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

/ 22 Mart 2020 / / yorumsuz
Seslendirme Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Teknolojinin gelişmesi ile çağ atlayan insanlar artık her işlerini internet ortamında yapmaya başladılar. İnternetin sunduğu avantajlardan yararlanarak ister ek iş isterseniz tam zamanlı olarak çalışabileceğiniz ortam yaratabilirsiniz. Artık yeni nesil bebek ve anneleri dijital ortamda seslendirme yaparak masallar bebeklerine ninniler ve masallar dinletmekte. Seslendirme sadece bununla da birçok alanda kendinizi geliştirebilirsiniz.  Seslendirme yapmak için 1 adet mikrofon ve kayıt cihazına ihtiyacınız olacak bunları tedarik edildikten sonra seslendirme yapabilirsiniz. Örnek verecek olursak:

  • İnternet ortamında seslendirme yaparak 15 dakikalık bir hikaye, masal anlattınız bunun karşılığında 5 TL alıyorsunuz.
  • Bebeklerin sevdiği uyku esnasında dinleyeceği ninniler seslendirebilirsiniz.
  • Seslendirme eğitimleri alarak filmlerde dublaj seslendirme yapabilirsiniz sadece bunun eğitimini ne yapılması gerektiğini öğrenmez gerekiyor.
  • Reklamlarda fazlaca seslendirmelere ihtiyaç oluyor bunun için tonlamalara dikkat etmeniz gerekmekte. Seslendirme eğitimleri alarak nerelerde tonlama yapmanız gerektiğini sizlere uygulamalı olarak anlatım sayesinde öğrenmiş olursunuz.

Yukarıda saymış olduğumuz seslendirme ile kolay yoldan para kazandırma fikirlerini denemenizi tavsiye ederim. Seslendirme yaparak evde oturduğunuz yerde 15-20 TL biriktirerek ay sonunda küçükte olsa size harçlık olur. Seslendirme eğitimleri almanız size büyük avantajlar sağlayabileceği gibi ek iş olarak da rahatça yapabileceğiniz bir iş. Gerek reklamlarda gerekse filmlerde seslendirmeleri yaparak bunu meslek haline getirebilirsiniz. Bunun için her yerde bulabileceğiniz mikrofonlar ve seslendirmeleri kayıt altında tutmak için kayıt cihazına ihtiyacınız olacak. Seslendirme fiyatları anlaştığınız firma ile bağlantılı bir durum. Filmler reklamlarda ve masal seslendirmelerde belirli bir dakika söylemeniz karşılığında paranız katlanıyor yani ne çok seslendirme dakikanız artarsa paranız da o kadar değerlenir. Amatör veya profesyonel olarak yapabileceğiniz seslendirme den kendinizi geliştirerek para kazanabilir evinizi geçindirebilirsiniz.