Yazı Yazarak Yapılacak İşler Nelerdir?

/ 20 Mart 2020 / / yorumsuz
Yazı Yazarak Yapılacak İşler Nelerdir?

Günümüzde de oldukça popüler olan yazı yazarak para kazanmak herkesin yapabileceği işler arasında sayılabilir. Yazı yazarak para kazanma fikri cazip gelebilir fakat kelime haznenizin gelişmiş olması yazmanıza çok büyük katkı sağlayacaktır. Kelime haznesi bu nokta da neden önemli derseniz? Cevap olarak şunu söyleyebilirim kendi yorum ve fikirlerinizi rahatça yazabilmeniz açısından önem taşıyor. İkinci olarak şunu söyleyebilirim ki yazmayı seven bir karakter değilseniz bu işe girme fikrinden uzaklaşmanızı tavsiye ederim. Neden derseniz yine: yazmanız demek o konunun içine girmek okuyuculara hitap edebilme onlara vermek istediğiniz mesajı verebilmeniz açısından önem taşıyor.  Sadece yazmak için yazarsanız ya da para için inanın bana kendim de bu işi yapan biri olarak söyleyebilirim ki başarılı olmanız imkansız yazmak denince bile nefret edeceğiniz bir olaya döner. Tabi ki son karar sizin yine de konu çok fazla uzatmadan yazarak kazanabileceğiniz neler var onları ele alalım:

  • Anket doldurarak para kazanma şansınız çok yüksek fakat bunları sitelere üye olarak yapmanız gerekmekte ve firmalarla ücretinizi ilk konuşmanızda belirlemeniz gerekiyor.
  • Makale yazarak yazmak ve yaratıcılığınız kelime haznenizin yüksek olduğunu düşünüyorsanız bu iş tam size göre.
  • Yazarak başlayacağınız işlerden biri olarak tavsiye edeceğim BLOG yazarak başlayabilirsiniz istediğiniz bir konuyu ele alarak onun hakkında yazabilirsiniz.
  • Dergi ve gazete yazarak araştırma yetiniz ve kabiliyetin var ise bu işe başlayabilirsiniz.
  • Sitelere içerik yazabilirsiniz.
  • Tebrik kartları veya tatil kartları yazabilirsiniz doğallığını bozmadan tamamen kendi yorumlarınız ile.
  • Kurgulara yazarak yani dram gerilim komedi gibi y konuları ele alarak yazıp satabilirsiniz.
  • Komik ve mizacı güçlü biri olduğunuzu düşünüyorsanız komedi hikayeleri yazarak bunları etrafında bu işle uğraşan ya da internet ortamında satabilirsiniz.