Yeni Bir İş Kurmak İsteyenler İçin Öneriler

/ 20 Mart 2020 / / yorumsuz
Yeni Bir İş Kurmak İsteyenler İçin Öneriler

Yeni bir iş kurmak için önceliğiniz planlı ve programlı ilerlemek olsun. Daha sonraki aşamalar da ise maddi manevi kar ve zararınızı her ihtimali düşünerek hareket etmeniz gerekmektedir. İş kuracağınız ekip arkadaşlarınızı iyi seçmeniz ve ne size ne kadar yarar sağlayabileceğini düşünerek seçmeniz gerekiyor. İş kuracağınız bölgenin ne kadar kapsamlı müşteri çekme açısından size yardımcı olacağına dikkat ediniz.

İş modelinizi tanımlayın ve müşteriyi bu tanımda ilk sıraya koymayı unutmayın. İş kurma fikrinizi tamamladıktan sonra çevrenizden ve aile dostlarınızdan müşteri konusunda yardım alınız. Bu konuda destek alarak hareket etmeniz sizin biraz daha müşteri konusunda rahat etmenize yardımcı olmuş olacak. Gözünüz daha büyük müşteri portföyünde ise pazardaki büyük müşterilerde sabırlı olmalısınız. Sizden farklı olan insanlarla bir ekip kurun ve en iyi çalışma ekibini işe aldığınızdan emin olun. İşe güvendikleriniz ile başlamak sizi oldukça rahatlatacak.

Çalışanlarınızın personelleriniz konusunda maaş konusunda cimri davranmayın. Bu konuda “İyi eleman seç, iyi para ver “iyi bir patron anlayışlı bir patron olarak çalışanlarınız konusunda ne kadar samimi olursanız ve vaatleriniz yerli yerinde olursa size o kadar iyi gelirler. Kendi şansınızı kendiniz yaratın kendinize güvenerek yolla çıkın. Bu hissinizi yanınızda çalışan ekip arkadaşlarınıza anlatarak güvenlerini yükseltebilirsiniz. Kontrol delisi olmayın. Personellerinize yetki vermekten kaçınmayın. Bu sizi biraz daha rahatlatacak ve çalışanınız kendisine olan güveni de artacak aynı zamanda. Müşteri bulmadan maaşlı işinizi bırakmayın. Ne olup olmayacağı konusunda ikilemde kalarak elinizde olan işinizi kaybetmek sıfıra  düşmek sizi sıkıntıya sokacağı gibi maddi olarak da zayıf kalmış olursunuz.